Zájem o inovace byl veliký!

03. 07. 2018

Zájem nejen zemědělské veřejnosti byl velký. Události se zúčastnilo téměř 100 registrovaných hostů! Cílem setkání bylo prezentovat tisku a zemědělské veřejnosti dvě významné inovace DeLaval v oblasti automatických krmných systémů a automatických dojících systémů. Jednalo se o inovace, které svým významem ovlivní produkci na farmách po celém světě. Z důvodu takového významu pro světové farmaření, se společnost DeLaval rozhodla představit tyto inovace ve stejnou dobu na různých místech celého světa.

 

DSC_6431.JPG

 

Po úvodní řeči paní Edit Gergely, ředitelky DeLaval pro region Česká republika, Slovensko, Maďarsko, Rumunsko a Bulharsko, byla slavnostně odhalena první novinka, robotický  přihrnovač a přemíchávač krmiva DeLaval OptiDuo™. Jedná se o unikátní zařízení, které nemá za cíl pouhé přihrnutí krmiva, ale také jeho promíchání a nakypření. Pro další zvýšení příjmu objemného krmiva a snížení zbytků na krmném stole může být OptiDuo™ vybaven automatickým dávkováním koncentrátu do přemíchaného krmiva.  OptiDuo™ si díky dvojitému šneku poradí se všemi běžně používanými typy objemných krmiv a to i s hromadami sena! Společnost DeLaval také garantovala, že díku dvojímu systému navigace zařízení se vám OptiDuo™ nikdy neztratí!

 

 

 

Po předvedení první inovace přišla na řadu druhá očekávaná novinka. Jednalo se o zásadně inovovaný dojící robot VMS™. Nová generace dojícího systému VMS™ s označením VMS™ V300 opět posouvá světovou laťku robotického dojení! Vždyť již stávající verze dojících robotů VMS patří k těm nejvýkonnějším na trhu! Přesto společnost DeLaval posouvá touto inovací robotické dojení o další krok dále! Díky 99,8% úspěšnosti při nasazování, 99% úspěšnosti pokrytí struků při dezinfekci, o 10 % vyšší kapacitě a až o 50 % rychlejší době nasazování strukových násadců, nižším provozním nákladům a s potenciálem přes 3500 kg nadojeného mléka za den prokazuje DeLaval systém VMS™ V300, že budoucnost dojení je již zde!

 

 

 

To, že inovace všechny hosty zaujaly, dokazovaly fronty okolo inovovaných zařízení, které společnost DeLaval předvedla také v provozu. Tento zájem doplněný spoustou praktických dotazů trval až do odpoledních hodin!

 

 Všem návštěvníkům děkujeme za účast a velký zájem! Těšíme se na setkání u prezentaci dalších inovací, které společnost do budoucna připravuje!

 

Pro bližší informace o technologiích DeLaval

 

Ing. Tomáš Urbánek

Tel.: 724 148 710

 turbanek@atlas.cz

DeLaval

 

 t.urbanek@quick.cz

 

Zpráva převzata z www.delaval.com/cs